» » Fernando Musleranın Geleceği Belli Oluyor

Fernando Musleranın Geleceği Belli Oluyor

Fernando Musleranın Geleceği Belli Oluyor


İspanyol teknik adam Domenec Torrent yönetimindeki köklü dev Galatasaray’ın, Süper Lig'de stadyum7.tv adreslerinden naklen yayınlanan, Emre Belözoğlu yönetimindeki İstanbul temsilcisi Başakşehir ile golsüz eşitlikle puanları paylaştığı karşılaşmada, şu anda 35 yaşında olan Uruguay uyruklu tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera, ceza sahası içinden ve dışından toplamda 12 kurtarış yaparak, takımının 1 puan almasındaki en önemli etken isim oldu. Geçtiğimiz sezondan bu zamana özellikle yaşamış olduğu sakatlıklar ve eski reflekslerinden uzak olması ile eleştirilerin hedefinde olan Uruguaylı kaleci Fernando Muslera, adeta küllerinden doğdu.
Süper Lig devi Galatasaray ile 2 sene daha kontratı bulunan tecrübeli eldiven Fernando Muslera'nın bu kariyerine bir süre daha üst seviyelerde devam edebileceği ifade ediliyor.
Önümüzdeki sezon Galatasaray ile olan kontratının son senesine girecek olan 37 yaşındaki tecrübeli kaleci Fernando Muslera'nın hedefinin 41-42 yaşlarına kadar kalecilik yapmak olduğu ifade edildi. Tecrübeli kalecinin, takımı Galatasaray'da kalacağı konuşulurken, Sarı Kırmızılı takımın bu yöndeki kararı merak konusu olmaya başladı.
Yeni başkanlık seçimi yapılacak olan Galatasaray’da gelecek yönetim, Uruguay uyruklu milli file bekçisi ile yol ayrımına gidilmesine karar alınırsa başarılı file bekçisi Fernando Muslera’nın çok yüksek ihtimalle ülkesi Uruguay’a gidip, hedefine orada ulaşacağı ve futbol hayatını ülkesinde sonlandıracağı ifade ediliyor. Ayrıca Fernando Muslera, jübilesinin sonrasında ise yıllarını harcadığı Süper Lig devi Galatasaray’da kaleci antrenörü olarak, teknik ekip kariyerine başlayabilir.
Süper Lig mücadelelerini de sitemizin canlı maç izle sekmesinden takip edebilirsiniz.