» » Alexis Sanchez Cimbomu İstemedi

Alexis Sanchez Cimbomu İstemedi

Alexis Sanchez Cimbomu İstemedi


Süper Ligin İspanyol Hoca Domenec Torrent yönetimindeki köklü devi Galatasaray'da başkanlık seçimi sonunda nihayetine vardı.
Geçmiş dönemlerde de başkanlık yapan tecrübeli futbol adamı Dursun Özbek 2. defa Galatasaray’da başkan olurken, transferde de hareketli saatler yaşanmaya başladı.
Serie A devlerinden Milano temsilcisi Inter’de görev alan Şili uyruklu milli santrfor Alexis Sanchez'in Süper Ligin dev takımı Galatasaray'ı reddettiği ifade edildi.
İtalyanların yerel basınında dolaşan ve ülke basınımıza kadar düşen haberlerde, Milano devi Inter’in, senelik 10 milyon avro ücret alan Şilili hücumcu Alexis Sanchez’i takımdan yollamak istediği ve bu bölge için daha düşük maliyetli genç oyuncu almak istediği ifade edilirken, tecrübeli hücum oyuncusuna, Galatasaray’dan gelen teklifin oyuncu tarafından reddedildiği iddia edildi.
Şili uyruklu milli hücum oyuncusunun takımda mutlu olduğu ve daha düşük maaşla takımda kalmak istediği aktarılırken, Milano devi Inter’in oyuncuyu kadrosunda düşünmediği ve göndermek istediği ifade edildi.
Bunun üzerine kulüp arayışına geçen Alexis Sanchez’in Devler Ligi’ne gidecek olan bir takımla anlaşmak istediği ifade edildi.
Gelecek sezonun sonuna kadar Milano devi Inter ile kontratı olan Şilili hücumcu Alexis Sanchez, geçtiğimiz yıl Milano devi Inter ile 40 resmi karşılaşmada görev alırken bu maçların 10’unda rakip ağları sarsmayı başarmıştı.
Ek olarak sezonda 6’da asisti olan Şilili yıldız Alexis Sanchez, Şili Milli Takımında da 152 defa görev alıp, 57 gol kaydetti.
Alexis Sanchez’in formasını terlettiği Şili Milli Takımı ve Inter’in de yapacağı tüm karşılaşmaları sitemiz stadyum7.tv adreslerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.