» » Stefan Kuntz Maçları Değerlendirdi

Stefan Kuntz Maçları Değerlendirdi

Stefan Kuntz Maçları Değerlendirdi


Millilerimizin hocalık görevini yürüten Alman teknik direktör Stefan Kuntz, UEFA’nın yeni sayılabilecek organizasyonlarından Uluslar Liginde 4. Hafta karşılaşmasında Litvanya Milli Takımı’nı 2-0’lık skorla yendiğimiz mücadelenin sonrasında basına değerlendirmelerde bulundu.
Litvanya karşısında istatistiklerde pas isabetimizin % 90’ın üstünde olduğunu ve bunun sevindirici olduğunu ifade eden Alman hoca Stefan Kuntz, ‘’Geride bıraktığımız 2 hafta, belki de 3 aylık bir işlem yaptık. Çok çalıştık. Milli takımımıza bir sistem oluşturuyoruz ve daha önce bu tarzda çalışmaya alışmadıkları bir sistem olacak. Esneme ve psikolojik çalışmaları da yaptık. Ekibim performansının üzerinde çalıştılar onları tebrik ediyorum değerleri üzerine çalışıldı. Aslında uzun vadede etkisini gösterecek bir sistemdi ancak sevindirici bir şekilde futbolcularım hızlı bir uyum süreci atlattılar” ifadelerini kullandı.
Futbolcuların şahsından beklentilerini de izlediğini dile getiren Alman hoca Stefan Kuntz, “Zamanla futbolcularımla daha fazla zaman geçirip, daha fazla onları tanıdım. Yetenekli ve karakterli bir oyuncu grubum var” ifadelerini kullandı.
Aldıkları 3 puanın sürpriz olmadığını ifade eden Alman hoca Stefan Kuntz, “Aldığımız skorlar iyi fakat bizi sevindirmemeli. Takım ruhumuzu iyi gördüm. Bazı futbolcuların saha içinde ve saha dışında gelişimlerine şahit oldum ve daha çok şahit olacağım durumlar olacak. Ferdi Kadıoğlu ve Salih Özcan’ı yeni davet ettik. Davet ettik çünkü takımlarında başarılı bir performans sergilediler. Biz aramızın iyi olduğu oyuncuları değil, takımımıza başarı getirecek oyunları davet ediyoruz. Takımımın genel halinden memnunum gruptan çıkacağız ve üst grupta da hedefimiz lider olmak olacak” diye konuştu.
UEFA’nın 3 sezon önce başlattığı organizasyon olan Uluslar Ligi’ndeki tüm karşılaşmaları sitemiz stadyum7.tv adreslerinden canlı bir şekilde takip edebilirsiniz.