» » Pulgar Transferi Detayları

Pulgar Transferi Detayları

Pulgar Transferi Detayları


Geride bırakılan yılın ikinci devresini Süper Lig devi Galatasaray'da kiralama yolu ile tamamlayan ve kontratının bitmesi ile beraber İtalyan devi Fiorentina'ya geri dönüş yapan Şili uyruklu ön libero Erick Pulgar'a Flamengo talip oldu.
İtalya’da ülke basınında dolaşan haberlerde, başarılı ön libero Erick Pulgar’ın, Brezilya’nın takımlarından Flamengo'ya transfer olmaya çok yaklaştığı ifade edildi. Yapılan iddialarda sözlü anlaşmanın tamamlandığı ve tarafların yazılı anlaşmayı bitirmek istediği ifade edildi.
Haberlerin detay kısmında ise İtalyan temsilcisi Sampdoria'nın transferde oyuncu için rekabete girdiği fakat Brezilya temsilcisi Flamengo'nun oyuncu ile 3 senelik kontrat imzalamak için anlaştığı ifade edildi. Ek olarak transferin 3 milyon avro civarında bir bedel ile tamamlanacağı ifade edildi.
Transferin gerçekleşmesi durumunda şu anda 29 yaşında olan başarılı futbolcu, 7 sezon öncesinde Universidad Catolica ile yollarını ayırmasının sonrasında ikinci defa Güney Amerika Kıtasında görev alacak.
Toplamda 5 sezon İtalyan temsilcisi Bologna'da görev alan Erick Pulgar, 3 sezon önce yaklaşık olarak 13 milyon avroya Fiorentina ile anlaşmaya varmıştı.
İtalyan devi Fiorentina ile 1 yıllık daha kontratı olan başarılı yıldız Erick Pulgar, geride bırakılan sezonun Ocak ayı transfer sezonunda Süper Lig devi Galatasaray'a kiralık olarak gelmiş ve burada da başarılı bir performans sergilemişti.
Gelecek sezona Flamengo’da başlaması olası olan Erick Pulgar’ın yapacağı tüm maçları bedava maç izle seçeneği ile sitemiz stadyum7.tv adreslerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.